Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
ARMAS PRESTIGE HOTEL
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во регионот Mahmutlar. Оддалечен на околу 8 км од центарот на Аланија, 130 км од аеродромот во Анталија.
Сместување :Хотелот има вкупно 338 соби во главната зграда. Секоја соба има бања со када. Или туш кабина, фен, клима, директна телефонска линија, мини бар (безалкохолни пијалоци при пристигнување, сеф (со доплата), сателитска телевизија и музички канали, плочки, балкон или тераса.
Содржини: Главен ресторан на база шведска маса, рибен A’La Carte ресторан, бар покрај базенот и бар на плажа. Посебно се плаќа според правилата на хотелот: лекар (на барање), фризер, услуга за перење на алишта, телефон, факс, интернет кафе, компјутерски игри и Wi Fi.
Спорт и забава: Отворен базен со детски базен, водени лизгалки, турска бања, сауна, пинг понг, фитнес, одбојка на плажа, забавна програма во текот на денот, на плажа и покрај базенот, вечерна шоу програма, мини клуб за деца од 4 до 12 години. Детско игралиште, мини диско навечер. Посебно се наплаќа: спортови на вода, услуги во Спа Центарот и салон за убавина, билијард, компјутерски игри.

Плажа : Хотелска приватна плажа со песок и каменчиња. До плажата води тунел под патот. Лежалки, чадори и пешкири на плажа не се наплаќаат.