Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
WINA HOLIDAY VILLA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Овој шармантен хотел со 3* кој нуди удобно сместување и комфор, се наоѓа на улицата Pantai Kuta Street, во срцето на прекрасниот центар на Кута, само на неколку минути оддалеченост од убавата плажа во Кута и Legian Street, каде се наоѓаат најразлични продавници, ресторани, ноќни клубови и барови.


Сместување: Хотелот располага со 180 луксузно опремени соби и секоја соба има LCD телевизор, апарат за чај и кафе, мини бар, бања со када и туш, сеф, балкон/тераса.


Хотелски содржини: Хотелот располага со 3 отворени базени и базен за деца, 2 бара покрај базенот, теретана, како и салон за убавина каде што гостите можат да се опуштат во релаксирачките масажи и третмани. Во склоп на хотелот има библиотека и деловен центар. Ресторанот “Lagenda Malaysian Food Garden” нуди специјалитети од Малезија и Индонезија, како и од интернационалната кујна. Во барот “Beji Bar” покрај малото езерце, гостите можат да уживаат во најразлични пијалоци и коктели.


Плажа: Хотелот се наоѓа на само 100 м оддалеченост од плажата Kuta Beach.
 

Забелешки

Цената е во тотал за селектираниот хотел и број на лица сместени во основен тип на соба. Истата вклучува  повратен трансфер од аеродромот на Бали до хотелот, асистенција од локалниот партнер, сите туристички и административни такси.

 

Дополнително цените вклучуваат неколку придружни екскурзии на Бали:
- 3 екскурзии за престој од 7-11 ноќи (2 целодневни и 1 полудневна)
5 екскурзии за престој од 12-14 ноќи (3 целодневни и 2 полудневни)  

 

Во цените не се вклучени авионските карти до Бали - за понуда на авионски карти или конкретна пакет понуда Ве молиме контактирајте не.

За празнични периоди (Нова Година, Божиќ, итн.) можни се дополнителни доплати кои не се вкалкулирани во цена.

Програма

1.ден: Пристигнување на аеродромот во Денпасар на Бали. Трансфер до избраниот хотел. Пријавување во хотел и превземање на соба согласно хотелски правила.

Денови на престој: Слободно време за уживање, одмор и индивидуални активности. Вклучени неколку бесплатни екскурзии чија реализација се договара со локалните претставници.

Последен ден: Напуштање и одјавувањ на собите согласно хотелските правила. Организиран трансфер до аеродромот на Бали за повратниот лет.