Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
WINA HOLIDAY VILLA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Wina Holiday Villa  нуди сместување на само 100 m од плажата во Кута. Во него има спа центар, 2 барови покрај базен и 3 отворени базени со плиток крај за деца. Се наоѓа во  непосредна близина на Beachwalk Kuta, гостите можат лесно да најдат продавници и ресторани во околината. Бесплатните шатл автобуси ги носат гостите на улицата Легиан и плоштадот Кута. Бесплатен Wi Fi пристап е достапен во целиот хотел.
Одликувајќи се со тропска атмосфера и балинска декорација, секоја соба има балкон. Секоја соба е опремена со сателитска ТВ, минибар и чај / кафе. Бањите се со када и туш.

Гостите можат да го употребуваат фитнес-центарот, мини библиотеката и деловен центар.

Lagenda Малезискиот ресторан градина служи малезиски, индонезиски и меѓународни јадења за ручек и вечера. Помеѓу палмите, барот Беји покрај езерцето нуди освежителни пијалоци во релаксирачки амбиент. Коктелите се исто така достапни во баровите во базенот.

Вина Холидеј Вила Кута Бали е 10-минути возење од меѓународниот аеродром Нгура Раи. Пешачењето до улицата Легијан и плажата Кута трае околу 5 минути.
 

Забелешки

Цената е во тотал за селектираниот хотел и број на лица сместени во основен тип на соба. Истата вклучува  повратен трансфер од аеродромот на Бали до хотелот, асистенција од локалниот партнер, сите туристички и административни такси.

Дополнително цените вклучуваат неколку придружни екскурзии на Бали:
- 3 екскурзии за престој од 7-11 ноќи (2 целодневни и 1 полудневна)
5 екскурзии за престој од 12-14 ноќи (3 целодневни и 2 полудневни)  

 

Во цените не се вклучени авионските карти до Бали - за понуда на авионски карти или конкретна пакет понуда Ве молиме контактирајте не.

За празнични периоди (Нова Година, Божиќ, итн.) можни се дополнителни доплати кои не се вкалкулирани во цена.

Програма

1.ден: Пристигнување на аеродромот во Денпасар на Бали. Трансфер до избраниот хотел. Пријавување во хотел и превземање на соба согласно хотелски правила.

Денови на престој: Слободно време за уживање, одмор и индивидуални активности. Вклучени неколку бесплатни екскурзии чија реализација се договара со локалните претставници.

Последен ден: Напуштање и одјавувањ на собите согласно хотелските правила. Организиран трансфер до аеродромот на Бали за повратниот лет.