Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
VIKING SUITE HOTEL
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа наспроти островот Tiran во заливот Ras Nasrani. Оддалечен е 8км од центарот на Naama Bay и 15км од аеродромот.


Сoби: Хотелот има 360 соби и сите се опремени со купатило, фен, сателитска, сеф, мини бар и балкон.
Хотелски содржини: Покрај галвниот ресторан, хотелот има и ориентален A-la carte ресторан и неколку барови, менувачница, аптека, мини маркет, СПА и фитнес центар, дискотека и бесплатен WiFi во лобито.


Спорт и забава: Хотелот располага со два надворешни базени со водопади, театар, тениски терени, мини голф, билијард, пинг понг, одбојка на плажа, гњурење и спортови на вода. За децата има и детски клуб, базен и играчница. За забавата е задолжен професионален аниматорски тим.


Плажа: Хотелот има сопствена песочна плажа, долга 600м. Дел е корални гребени и има понтонски влез во морето.