Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
TUI MAGIC LIFE BELEK (EX ASTERIA CLUB)
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

 Локација:Хотелот се наоѓа на  33 км од аеродромот во Анталија и 43 км од центарот на Анталија. Хотелот зафаќа површина од 125.000 м2, отворен во 1994 година и последен пат беше реновиран во 2014 година.
Сместување:Хотелот има вкупно 600 соби, кои се распоредени во 20 вили. Секоја соба има балкон или тераса, сеф (бесплатен), телефон, сателитска ТВ, мини бар (бесплатен), фен за коса и централен клима уред.
Содржината:Главен ресторан, 4  А la-carte ресторани (рибен, италијански, кинески и турски ), 9 бара, паркинг, WiFi интернет на јавни места , диско ,фризерски услуги и услуги за салони за убавина, видео игри, Интернет кафе,перење, услуги за пеглање и хемиско чистење, доктор и дадилка.(со доплата)
Спорт и забава: 4 отворени базени, базен за деца, базен за бебиња СПА  центар, фитнес центар, детски клубови (4-11 и 13-16 години), сквош игралишта, тенис, фудбал, стрелаштво, одбојка на плажа, пикадо, пинг понг,  фудбал за деца
Плажа :Сопствена плажа,  долга 250 метри, ( сино знаме) Лежалки за сонце, чадори за сонце, крпи и бар на плажа се бесплатни за гостите на хотелот.