Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
TROPITEL NAAMA BAY HOTEL
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Овој хотел се наоѓа во срцето на Sharm El Sheikh и е 15км од аеродромот и 20 минути пешачко растојание од центарот на Naama Bay.

Сoби: Хотелот има 388 соби и сите се опремени со купатило, фен, мини бар, сателитска, клима, сеф и балкон.

Хотелски содржини: Има 5 тематски ресторани,  каде се служи интернационална кујна, хотелот и неколку барови. Во склопот на хотелот има и СПА и фитнес центар, менувачница и бесплатен WiFi во лобито.

Спорт и забава: Хотелот има 4 базени, од кои еден е со одвоен дел за деца со 3 тобогани. Исто така се достапни и спортови на вода, гњурење, пинг понг, пикадо и одбојка, а за најмладите и детски клуб со аниматори.

Плажа: Хотелот има сопствена плажа, што се наоѓа преку улица на 200 метри од хотелот.