Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
TIJILI BENOA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Tijili Hotel Benoa, прекрасен колоритен хотел кој се наоѓа на сама плажа, во областа Танжунг Беноа на пешачко растојание од најразвиената туристичка зона Нуса Дуа, а на само 1,9 км од Bali International Convention Centre. Трговскиот центар Bali Collection и музејот Pasifika Museum се на околу 7-минутно возење од хотелот, додека меѓународниот аеродром е оддалечен на околу 20-минутно возење од хотелот. Поволната локација на хотелот и директниот пристап до плажа, овозможува лежерна атмосфера за одмор далеку од целата врева и метеж на градскиот живот, што го прави овој хотел совршена дестинација за семејства или двојки.

Сместување: Tijili Hotel Benoa располага со 270 соби од различна категорија. Сите соби се климатизирани и имаат балкон/тераса, LCD ТВ со сателитски канали, телефон, апарат за кафе и чај, електричен бокал, мини бар, сеф . Секоја соба има приватна бања со туш, бањарки, папучи и фен. Сите соби имаат бесплатен Wi-Fi интернет пристап.

Хотелски содржини: Хотелот располага со ресторан Kakatua Restaurant во кој се служи интернационална кујна, додека на гостите им е на располагање и Warung Bamboo Bar & Lounge кој се наоаѓа на сама плажа. Хотелот има надворешен базен опремен со лежалки и чадори, и прекрасен базен на покривот кој се наоѓа на 6-тиот кат, со поглед на океанот. Исто така, хотелот располага со спа и фитнес центар, детски клуб, 24-часовна рецепција и консиерж услуги и бесплатен Wi-Fi интернет пристап низ целиот хотел.

Плажа: Хотелот Tijili Hotel Benoa се наоѓа на самата плажа во Танжунг Беноа. 

Забелешки

Цената е во тотал за селектираниот хотел и број на лица сместени во основен тип на соба. Истата вклучува  повратен трансфер од аеродромот на Бали до хотелот, асистенција од локалниот партнер, сите туристички и административни такси.

 

Дополнително цените вклучуваат неколку придружни екскурзии на Бали:
- 3 екскурзии за престој од 7-11 ноќи (2 целодневни и 1 полудневна)
5 екскурзии за престој од 12-14 ноќи (3 целодневни и 2 полудневни)  

 

Во цените не се вклучени авионските карти до Бали - за понуда на авионски карти или конкретна пакет понуда Ве молиме контактирајте не.

За празнични периоди (Нова Година, Божиќ, итн.) можни се дополнителни доплати кои не се вкалкулирани во цена.

Програма

1.ден: Пристигнување на аеродромот во Денпасар на Бали. Трансфер до избраниот хотел. Пријавување во хотел и превземање на соба согласно хотелски правила.

Денови на престој: Слободно време за уживање, одмор и индивидуални активности. Вклучени неколку бесплатни екскурзии чија реализација се договара со локалните претставници.

Последен ден: Напуштање и одјавувањ на собите согласно хотелските правила. Организиран трансфер до аеродромот на Бали за повратниот лет.