Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Sunrise Select Garden Beach Resort Hurghada
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа јужно од новото шеталиште, на 20км од Хургада и 12км од аеродромот.
Соби: Хотелот има 474 соби наредени во неколку трикатни згради. Сите соби имаат балкон или тераса, сателитска ТВ, телефон, фен, сеф и минибар.
Содржини: Овој елегантен хотел е опкружен со градина. Во рамките на хотелот, веднаш до главниот ресторан, можете да уживате во италијански или а-ла-карт ресторан, неколку барови и пабови. Поседува два отворени базени, спа, фитнес, фитнес клуб и затворен базен. Во близина на хотелот има 2 голф терени за голф и марина.
Спорт и забава: Хотелот има клуб за нуркање, центар за сурфање на ветер тенис на маса, тениски игралишта, фудбалско игралиште. За најмладите има Немо клуб и стручен кадар кој организира секојдневни активности за деца.
Плажа: Хотелот има прекрасна песочна плажа долга 400 метри.