Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
SUNRISE Romance (Adults only)
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација:  Хотелот се наоѓа во центарот на заливот Sahl Hasheesh на шеталиште покрај морето кое е долго 9 км.  Од центарот на Хургада е оддалечен 25 км, а од аеродромот 22 км

Сoби:  Хотелот има 251 соба. Сите соби се климатизирани и модерно уредени и опремени со купатило, сеф, сателитска телевизија, минибар, интернет и балкон. 

Хотелски содржини:  Покрај главниот ресторан, хотелот има и 6 a la carte ресторани, 5 барови, услуги за перење и пеглање, менувачница, фризерски и козметички салон.

Спорт и забава:  Хотелот има 2 надворешни базен, луксузно опремен СПА центар, простории за масажи и различни третмани, сауна, џакузи, парна бања, фитнес центар, различни спортови на вода.

Плажа:  Сопствена хотелска песочна плажа со постепен влез во вода, со вклучени бесплатни лежалки,  чадори и пешкири.