Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
SUNRISE Holidays Resort (Adults Only)
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација:Хотелот се наоѓа на 500м од стариот центар,  околу  4км од новиот центар на Хургада и 9км од аеродромот.
Соби:  Собите се со балкон или тераса со поглед на море или базен, климатизирани и имаат сателитска телевизија, минибар и купатило со када.
Содржини: Sunrise Holidays Resort  e првиот ‘’Adults Only’’ хотел во Египет, ексклузивно само за возрасни. Неговата локација нуди оптимално искуство од релаксирачки одмор и возбудливиот ноќен живот на Хургада. Покрај главниот ресторан има и А Ла Карт ресторани – ‘’Nasaya Restaurant & Lounge’’, ‘’El Sol International restaurant’’ и ‘’Arabian nights’’, каде се служи Египетски и интернационални јадење. Закуски и пијалоци се нудат на базенот и баровите на плажа. Хотелот исто така има дискотека, менувачница, теретана и спа центар, со WiFi во лобито.
Спорт и забава: Покрај базените хотелот нуди одбојка на плажа, сквош терени, пинг понг, билијард и гњуречки центар. Има регуларна дневна анимација и жива музика преку ден.
Плажа: Хотелот има приватна плажа со убава лагуна и идиличен поглед на морето.