Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Sundance Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа на околу 1 км од центарот на Тургутреис, на околу 20 км од центарот на Бодрум и на околу 51 км од аеродромот. Хотелот зафаќа површина од 30.000 м2 и се состои од две главни згради.


Сoби: Хотелот има 251 соби, сите имаат клима уред, сателитска ЛЦД телевизија, кетлер, фен за коса, сеф, мини бар.


Хотелски содржини: Хотелот располага со четири ресторани, од кои два се a la carte ресторани (бесплатно еднаш за време на престојот со претходна резервација) - Saltanat i Chipur, и  неколку барови - Lobby Bar, Pool Bar и Starlight Bar .Други содржини  кој ги има во хотелот се: мини маркет, фотограф, фризер, конференциска сала, лекар, rent a car, услуги за  пеглање,перална .Хотелот е прилагоден за гости со посебни потреби, има рампи на базените.

Спорт и забава: Хотелот има три отворени базени, еден затворен, анимации, аеробик, пинг-понг, фитнес, одбојка на плажа,Спа и велнес центар, Турска бања. За деца има детски клуб (4-12 години), игралиште, детски базен, мини диско, анимации.

.
Плажа: Хотелот има своја песочна плажа долга 170 метри. Користењето чадори за сонце и лежалки е бесплатно за гостите на хотелот.