Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
SINDBAD CLUB
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа на шеталиштето, во центарот на новиот дел на Хургада во Мемша на 5 км од аеродромот во Хургада. Во близина има голем број на кафичи како што се Hard Rock Café.. ресторани и продавници.

Сoби:  Хотелот има 700 соби, сите се климатизирани и опремени со сателитска телевизија, купатило и фен.

Хотелски содржини Покрај главниот ресторан, хотелот има неколку a la carte ресторани кои нудат италијанска, азиска и либанска кујна, некоклу барови околу базенот и на плажа, лоби бар и услуга за перење.

Спорт и забава: На располагање има повеќе надворешни базени за деца и возрасни со тобогани, мини клуб, терени за фудбал и тенис . СПА и фитнес центар, сауна, турска бања и различни третмани за опуштање.

Плажа: Хотелска приватна плажа долга 350м со постепен влез во вода, која е опремена со лежалки и чадори.