Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
SHARM GRAND PLAZA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа на обалата на црвено море, исполнет со зеленило и палми. Центарот на туристичкиот регион Namq се наоѓа на 5км.

Сoби:  Хотелот има 547 соби, сите се климатизирани и опремени со сателитска телевизија, купатило, фен и фрижидер.

Хотелски содржини: Покрај главниот ресторан, хотелот нуди и неколку a la carte ресторани со италијанска и ориентална кујна и рибен ресторан, лоби бар, loungе бар и бар покрај базенот.

Спорт и забава: Хотелот има повеќе базени за деца и возрасни, СПА и фитнес центар, тениски терени, продавница за сувенири, мини клуб и анимација за деца, различни спортови на вода и шатл автобус услуги. Wi Fi конекцијата е со доплата. 

Плажа: Хотелска приватна плажа со корален гребен, која е опремена со лежалки, чадори и понтонски мост за влез во вода.