Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Serenity Fun City Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Макади Беј и е одалечен  36 км од аеродромот на Хургада
Соби: Вкупно 515 соби, сите многу пространи со удобен мебел, голем балкон или тераса, сателитска ТВ, минибар, сеф, фен, бања со туш, апарати за чај и кафе.
Содржина: Хотелот располага со 6 ресторани - 1 главен и 5 a-la-carte ресторани. Во склоп на хотелот има и 4 барови.
Спорт и забава: Хотелот е познат по забавата која ја овозможува како за најмладите така и за повозрасните. Низ градините има Аква парк со различни базени и 26 тобогани за сите возрасти, "Луна Парк" со разни игри за најмалите, Дизни Детски клуб, детски игралишта, соба со видео игри , 6D кино, итн...
Во Fun City ќе се сретнете со редефиниран поим за забава, секоја забавна активност тука е адаптирана да ја промени вашата идеја за класичен одмор. Во текот на денот гостите уживаат во уникатната Aqua Water Kingdom и различни анимирани шоуа; Ориентални или интернационални танцови приказни, Fun City kids club шоу, активности направени за забава на најмалите.
Плажа: Хотелот е на втора линија од плажа, (позади Serenity Makadi Beach), но има свој дел од плажата која во овој дел од Хургада е корална (влез во вода преку понтон)