Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
SENTIDO REEF OASIS SENSES
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Овој хотел е сместен во El Habada и е оддалечен 16км од аеродромот и 6км од центарот на Naama Bay.

Сoби: Хотелот има 242 соби и сите се опремени со купатило, фен, мини бар, сателитска, клима, сеф и балкон.

Хотелски содржини: Покрај главниот ресторан каде се служи интернационална кујна, хотелот има и Италијански, Азиски, Индиски и морски  A-la carte ресторани и неколку барови. Во склопот на хотелот има и СПА и фитнес центар, менувачница и бесплатен WiFi во лобито.

Спорт и забава: Хотелот има 14 базени, од кои 2 се деткси и Aqua Park. Исто така се достапни и спортови на вода, гњурење, тениски терен, билијард и одбојка. За целокупната забава на гостите се грижи професионален аниматорски тим.

Плажа: Хотелот има сопствена плажа со поглед кон островот Tiran.