Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
SENTIDO Palm Royale Soma Bay
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Овој луксузен хотел се наоѓа во Сома Беј на 46км одалеченост од аеродромот и 49км од Хургада.
Соби: Има 445 луксузни соби, модерно дизајнирани и опремени со купатило, сателитска ТВ, клима уред, телефон, интернет.
Содржини: Хотеле е опкружен со зеленило и палми. Рекреативниот центар се наоѓа во главната зграда на хотелот. Има две тениски игралишта, теретана, два базени, детски клуб терени за голф во близина. Покрај главнинот ресторан има 3 а ла карт ресторани кои служат Грчка, Италијанска и Либанска кујна.
Спорт и забава: Хотелот нуди спортски активности од типот на мини голф, гњурење, водни спортови, сурфање на ветер, кајак, пинг понг, билијард, тенис, јавање коњи. Во близината на хотелот (3км одалеченост) се наоѓа и голф терен.
Плажа: Хотелот има сопствена песочна плажа долга 1200м.