Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
SELECTUM FAMILY (ex Letoonia Golf)
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

 Локација:Хотел  се наоѓа во Белек, 45 км од Анталија и 35 од аеродромот. Реновиран во 2014/2015 година
Сместување:Хотелот има  455 соби ,сместени во една главна зграда и 176 бунгалови (2-3 спрата).Сите соби  имаат балкон, поглед кон море или градина, купатило со туш, фен, бања, папучи, централен клима уред, телефон, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци, минерална вода и пиво) секој ден), котел, чај и кафе, сеф, сателитска ТВ и музички канали. Собите за бунгалов се само поглед на градина, туш, фен, сплит климатизација, мини бар, котел, чај и кафе, сеф, телефон. Стандардни соби имаат керамички подови, сопствени соби со ламинат, Wi-Fi интернет врска, сателитска ТВ и музички канали.
Содржини:Главен отворен вклучена ресторан,  A'la Carte ресторани: Riverside (рибен ресторан), Chopstix (кујна на далечен исток), турски, италијански, медитерански и A'la Carte на плажа, бар на базен, снек бар на плажа, барови на разни локации во хотелскиот комплекс.Доктор, фризер, бебиситер, Rent-a car, перална и хемиско чистење, трговски центар, интернет кафе.-со доплата.WI-FI Интернетот е бесплатен во општите области и лоби 
Спорт и забава:Отворени и затворени базени за возрасни и деца, полу-олимписки базен на отворено, базен за релаксација, слајдови во вода, фитнес центар, сауна, турска бања, парна соба, тениски игралишта, тенис на маса, кошарка, одбојка, мини фудбал, одбојка на плажа, мини голф.Спортови на вода, осветлување за тениски терени, масажа, билијард, игротека, СПА и велнес центар, терени за голф(со доплата) Програма за забава во текот на денот на базен и на плажа, специјални емисии во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04 до 11 години, тинејџерски клуб за јуниори од 12 до 17 години, со различни програми во текот на денот и вечерта, игралиште, мини диско.
Плажа:Приватна песочна плажа  со пешкири за плажа, лежалки и чадори за сонце.

Забелешки

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Директен авионски лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.

» Аеродромски такси.

» Сместување во избраниот хотел според резервираниот термин, на база на избраната услуга.

» Организиран групен трансфер аеродром – хотел – аеродром (На барање, со доплата може да биде организиран приватен трансфер).

» Локална асистенција и Услуги на претставник на организаторот.

» Организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување.

 

"EARLY BOOKING" АКЦИЈА за резерваци направени до 28.02.2022:

» Резервација со уплата од само 100 еур !

Резервирајте рано со авансна уплата од само 100еур и користете големи попусти за ран букинг!
- Износот на уплатата се однесува на цела резервација (100еур по пријава за аранжман/соба), а не по лице!
- 30% од вкупниот износ на резервацијата треба да се уплати најдоцна до 31.03.2022, додека целиот износ најдоцна 15 дена пред термин на поаѓање. 
- Авансот од 100еур е нерефундабилен, но во случај на отказ пред 31.03.2022, истиот може да се пренамени за друго патување од нашата понуда.

 Плати 50% - користи 5% попуст!

За уплата при резервација во висина од најмалку 50% од вкупниот износ - ќе се одобри дополнителен попуст од 5% 

» Плати се - користи 7% попуст!

За резервации со целосна уплата - ќе се одобри дополнителен попуст од 7% 

 

Во случај на позитивен ПЦР тест на патник пред поаѓање, ништо од уплатениот износ за резервација не пропаѓа, односно ќе може да се користи во наредна прилика - во договор со агенцијата. 

Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното – планирано време на полетување. Сите сатници-времиња се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот. "

ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА АУРОРА ТУРС СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Аурора Турс не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување. 

Програма

 

1 ден | СКОПЈЕ - АНТАЛИЈА

Состанок на скопскиот аеродром 3 часа пред полетување. Директен лет кон Анталија во поставеното време, во раните утрински часови. По пристигнувањето, средба со претставник на партнер агенцијата во Турција и трансфер до избраниот хотел. Превземање на собите и сместување според определеното време и правило на пријавување на хотелот (најчесто окулу 14:00 часот на денот на пристигнувањето)

2 - Претпоследен ден | ПРЕСТОЈ ВО ХОТЕЛ

Престој во избраниот хотел во регионот на Аланија, Кемер, Белек, Сиде, Лара, на база на избраната услуга, согласно бројот на резервираните ноќевања во зависност од аранжманот и терминот. Можност за факултативни излети.

Последен ден | АНТАЛИЈА - СКОПЈЕ

Одјавување и напуштање на собите најдоцна до 12 часот, или според правилата на хотелот. Слободно време до организираниот трансфер кон аеродромот во Анталија во вечерните часови. Директен лет за Скопје во поставеното време, доцна навечер. Пристигнување во Скопје во раните утрински часови (наредниот ден). Крај на услугите.