Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Samokov
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација:Хотелот Самоков се наоѓа во центарот на Боровец, на 100 метри од гондолата.

Соби:Има вкупно 250 стандардни соби, 11 луксузни и 4 апартмани. Сите имаат бања (туш / тоалет), телефон, мини бар или фрижидер и LCD телевизор.

Хотелски содржини:Хотелот има главен ресторан на две нивоа, лоби бар, ноќен клуб и коктел бар. Wi-Fi е достапен во лобито. СПА центарот е опремен со базен, солариум, сауни и фитнес центар. Забавните содржини влучуваат куглана, табели за билијард и пинг-понг. Хотелот има и паркинг.

Цената вклучува:Употреба на базен и Wi-Fi.