Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
ROYAL ALBATROS MODERNA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во зоната на Nabq Bay, на 19 км од Naama Bay и 10 км од аеродромот.

Сoби: Хотелот има 658 соби, сите се климатизирани и опремени со сателитска телевизија, Wi Fi конекција, телефон, сеф, апарат за кафе и чај и балкон.

Хотелски содржини:  Покрај главниот ресторан, хотелот има 7 a la carte ресторани, 12 тематски барови, менувачница, салон за убавина и бесплатна Wi Fi конекција.

Спорт и забава: Хотелот има 10 базени со тобогани за деца и за возрасни. Спа центар, со сауна, парна бања, џакузи, терени за тенис, одбојка, мини голф, пикадо.  Исто така има центар за нуркање и различни спортови на вода.

Плажа: Хотелот има сопствена песочна плажа со кристално чиста вода и понтонски мост кој е долг 630м. Плажата е опремена со лежалки, чадори и пешкири.