Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
ROMA BEACH RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Гундоглу. Оддалечен е 12 км од Сиде и 60 км од аеродромот во Анталија.


Сместување: Хотелот има вкупно 243 соби. Секоја соба е опремена со тоалет со када или туш кабина, фен, централна клима која работи во зависност од временските услови, мини бар (безалкохолни пијалоци и вода се дополнуваат секој ден), сеф (со доплата), ТВ, балкон или тераса.


Содржини: Хотелот има главен ресторан на база на шведска маса, А ла Карт ресторани (италијански, мексикански и турски), барови во склоп на хотелскиот комплекс. Дополнително се наплаќаат услугите на:  доктор, перење и хемиско чистење, чување на деца, фризер, телефон, интернет, шопинг центар, рент а кар. Wi-Fi интернетот е бесплатен во лобито на хотелот.


Спорт и забава: Хотелот има отворени и затворени базени за деца и возрасни, тобогани, фитнес клуб, турска бања, сауна, парна бања, пинг понг, одбојка на плажа, забавна програма во текот на денот, вечерно шоу, мини клуб за деца. Дополнително се доплаќаат: спортови на вода, билијард, куглање, масажа и СПА центар.


Плажа: Хотелот има песочна плажа со лежалки и чадори за сонце кои не се наплаќаат за гостите на хотелот. Пешкири за плажа - со доплата.