Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
RIXOS PREMIUM SEAGATE
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација:  Луксузно уреден хотел, од добро познатиот ланец на хотели. Се наоѓа во туристичката област Nabq Bay на 23 км од центарот Naama Bay и на 9км од аеродромот.

Сoби:  Хотелот има 783 соби кои се климатизирани и опремени со телевизор со рамен екран,  купатило, сеф и мини бар. Сите соби имаат балкон со поглед према градината или базенот.

Хотелски содржини:  Покрај главниот ресторан, хотелот има 6 луксузни a la carte ресторани со содржина од светските кујни, 9 барови, слаткарница, шопинг центар и менувачница. Wi Fi конекцијата е достапна низ целиот објект.

Спорт и забава:  Хотелот има 7 надворешни  базени и 1 внатрешен, го има еден од најголемите забавни паркови во овој регион Rixos Sea Gate Adventure Park,терени за тенис, фудбал, и различни спортови на вода.  Модерно опремени СПА и фитнес центри, со џакузи, сауна, парна бања и современи справи за вежбање , простории за масажи и третмани и козметички салон. За најмладите гости има целодневна анимација, мини клуб, базен,  кино и ресторан за деца.

Плажа: Хотелот има сопствена песочна плажа со раскошен корален гребен, која е опремена со бесплатни  лежалки, чадори и пешкири и понтонски мост за влез во вода.