Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Regina Swiss Inn Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Regina Swiss Inn Resort се наоѓа во центарот на Хургада, во Сакала, на 7 километри од аеродромот
Соби: Има 521 соби (111 стандардни соби во главната зграда, 108 стандардни и 102 Superior соби во бунгалови, 200 Superior и делукс соби во новото крило на главната зграда "Регал" Секоја соба има сопстевена бања (туш / WC), фен, сателитска ТВ, телефон, мини бар и климатизација.
Содржини: Хотелот располага со главен и a la carte италијански ресторан, 3 барa (лоби бар, во ресторанот и  бар покрај базенот и на плажа), ориентални кафе, дискотека, сервис за перење и пеглање, интернет кафе, продавници и менувачница.
Спорт и забава: Гостите имаат на располагање 2 отворени базени и детски базен, Аква парк отворен 2014 година. Тенис и сквош игралишта, пинг-понг, билијард, одбојка на плажа, спортови на вода, нуркачки центар, сауна, парна бања, масажа соби и џакузи. Најмладите гости имаат на располагање мини клуб и забавен парк на плажа со анимација.
Плажа: Хотелот располага со сопствена песочна плажа.