Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
RAMADA BINTANG BALI RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Поставен среде тропски предел, Bintang Bali Resort е на 5-минути пешачење од трговскиот центар во Кута. Тој нуди приватна површина на плажа, отворен базен со водопад и бесплатен паркинг. WiFi пристапот е  бесплатен во текот на целиот период.

Во собите преовладува современ декор и секоја соба е опремена со ТВ , бања со када , и има сопствен балкон кој гледа према градината.  Bintang Бали е на 10-минути возење од меѓународниот аеродром Нгура Раи. Оддалечено е на 650 метри од брегот Тубан, Кута Центарот и Трговскиот центар Дисковери, како и Липо Мол Кута.

Гостите можат да уживаат во релаксирачка масажа во спа центарот и да го користат фитнес-центарот . Хотелот исто така има тениско игралиште, и нуди услуги за изнајмување велосипеди.

Ресторанот La Brasserie нуди голем избор на  европски јадења. Другите опции за јадење вклучуваат освежителни пијалоци во Гранд Лоби Бар и Седап Малам салон.

Забелешки

Цената е во тотал за селектираниот хотел и број на лица сместени во основен тип на соба. Истата вклучува  повратен трансфер од аеродромот на Бали до хотелот, асистенција од локалниот партнер, сите туристички и административни такси.

 

Дополнително цените вклучуваат неколку придружни екскурзии на Бали:
- 3 екскурзии за престој од 7-11 ноќи (2 целодневни и 1 полудневна)
5 екскурзии за престој од 12-14 ноќи (3 целодневни и 2 полудневни)  

 

Во цените не се вклучени авионските карти до Бали - за понуда на авионски карти или конкретна пакет понуда Ве молиме контактирајте не.

За празнични периоди (Нова Година, Божиќ, итн.) можни се дополнителни доплати кои не се вкалкулирани во цена.

Програма

1.ден: Пристигнување на аеродромот во Денпасар на Бали. Трансфер до избраниот хотел. Пријавување во хотел и превземање на соба согласно хотелски правила.

Денови на престој: Слободно време за уживање, одмор и индивидуални активности. Вклучени неколку бесплатни екскурзии чија реализација се договара со локалните претставници.

Последен ден: Напуштање и одјавувањ на собите согласно хотелските правила. Организиран трансфер до аеродромот на Бали за повратниот лет.