Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
PYRAMISA SHARM EL SHEIKH
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се простира на површина од 19300м2 и се наоѓа на оддалеченост од 7.5км од аеродромот, 1.6км од SOHO Square и 20 минути од центарот на Naama Bay.

Сoби: Хотелот располага со 845 соби, сите се опремени со купатило, фен, сателитска, клима, мини бар, сеф и балкон.

Хотелски содржини: Хотелот има еден главен ресторан и 2 A-la carte ресторани- Италијански и Индиски, неколку барови, менувачница, СПА и фитнес центар, 2 надворешни базени и бесплатен WiFi во лобито.

Спорт и забава: На самата плажа има одбојка, спортови на вода и гњурење, билијард, пикадо и пинг понг маса. За најмладите на располагање е и детскиот клуб, а за забавата на сите гости е одговорен професионален аниматорски тим.

Плажа: Има сопствена песочна плажа долга 700м, дел е со кoрални гребени и дел со песочен влез со прекрасна панорама на островот Tiran.