Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
PERELIK
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Се наоѓа во самиот центар на Пампорово и е целосно реновирана во 2016 година. Гондолата е оддалечена 900 метри, до кој има организиран трансфер.

Соби: Има вкупно 177 стандардни соби  и 31 апартмани. Сите соби и апартмани имаат бања (туш / тоалет), фен, сателитска ТВ, телефон и мини бар.

Хотелски содржини: Покрај главниот ресторан, хотелот располага и со италијански ресторан, лоби бар, вечерен бар и apres ski бар. Забавните содржини вклучуваат куглана, билијард и електронски видео игри. Во склопот на СПА центарот има и олимписки базен, теретана, простории за масажа, два сауни и солариум. Хотелот Перелик и Орловец се поврзани со топла врска.

Цената вклучува: Употреба на базен, сауна, фитнес центар, паркинг, трансфер до гондолата Малина 2, просторија за ски опрема и Wi-Fi.