Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Pela Hotel
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

www.hotelpela.com.mk

Локација: Хотел Пела е лоциран во близина на градот Охрид (4 км) во борова шума во  туристичката населба Свети Стефан. Најблиската песочна плажа е одалечена 100 метри.

Сместување: 45 соби(27 трокреветни и 18 двокреветни соби)  како и 1 апартман. Хотелот Пела располага со вкупно 124 легла.Сите соби се опремени со бања или туш, клима уред , мини бар  ,ТВ  кабелска, телефон ,фен 

Содржини: Дигитална кабелска телевизија, Безжичен интернет, Директна телефонска линија, Мини бар, Клима уреди, Безбедносни камери, Тераса,  Семинарска сала, Паркинг, , Отворен  ресторан

Спорт и забава :Забавно игралиште за најмладите, Фудбалско/Кошаркарско игралиште