Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
NOVOTEL BEACH
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација:  Хотелот се наоѓа во централниот дел на заливот Naama Bay. Од аеродромот е оддалечен 12 км.

Сoби:  Хотелот има 197 соби. Сите соби се климатизирани и опремени со купатило, фен, сателитска телевизија, сеф, мини бар и балкон.

Хотелски содржини: Покрај главниот ресторан , хотелот има 2 a la carte ресторани, 3 барови, продавница, козметички салон, услуга за перење, менувачница. Wi Fi конекцијата е бесплатна во лобито на хотелот.

Спорт и забава: Во состав на хотелот има голем надворешен базен со издвоен дел за деца. Многубројни спортови на вода како што се : скијање, сурфање, нуркање, педалинки. Во непосредна близина на хотелот има терени за голф и мини голф. За деца хотелот нуди мини клуб, детски базен и игралиште.

Плажа: Хотелот има сопствена песочна плажа со постепен влез во вода.