Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
MOVENPICK RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација:  Хотелот е еден од најлуксузните хотели во Шарм ел Шеик. Се наоѓа на 10км од аеродромот, и на 1км од центарот Naama Bay,  до кој хотелот има шеталиште со директен пристап.

Сoби: Хотелот има 302 соби, сите се климатизирани и опремени со сателитска телевизија, минибар, купатило, фен, Wi Fi конекција, прибор за кафе/чај. Собите имаат страничен или директен поглед кон морето или базенот.

Хотелски содржини:  Хотелот има неколку барови на плажа, лоби бар, бар покрај базенот. Покрај главниот ресторан има 2 a la carte ресторани кои служат  локална и индиска храна.

Спорт и забава: Гостите можат да ги користат услугите на СПА и фитнес центарот, часови за јавање на коњи,  4 тениски терени и бесплатна Wi Fi конекција.  За најмладите има детски базен и мини клуб.

Плажа:  Хотелот има 4 приватни песочни плажи кои се опремени со лежалки, чадори и пешкири.