Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
MONTE CARLO (EX THE RITZ CARLTON)
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Овој луксузен хотел, со површина од 100 000м2 и опкружен со зеленило, се наоѓа на гребенот Ras Om El Seed, во близина на Habada. Оддалечен е 15км од центарот на Naama Bay и 17км од аеродромот.

Сoби: Хотелот има 320 соби, вклучувајки и 2 луксузни вили и 38 Клуб соби. Сите имаат купатило, фен, сателитска, клима, сеф, мини бар и балкон.

Хотелски содржини: Хотелот е реновиран во 2012 и располага со галвен ресторан и 5 A-la carte ресторани- Италијански, Азиски, Индиски, рибен и Либански. Покрај неколку барови, хотелот има и СПА центар, мини шопинг центар, златара, менувачница и амбуланта.

Спорт и забава: Во составот на хотелот се 7 спектакуларни базени (еден со морска вода) и 2 детски базени. Исто така има тенески терени, одбојка на плажа, мини голф, гњурење и squash терен. За најмладите има детски клуб и игралиште, а за целокупната забава се грижи аниматорски тим.

Плажа: Хотелот располага со сопствена песочна плажа.