Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Mercure Hurghada (ex Sofitel)
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа на 17км од новото пристаништето во Хургада и 8км од аеродромот.
Соби: Хотелскиот комплекс вклучува централна зграда (прием и мал дел од сместувачките капацитети) и бунгалови или вила зграда. Таа има 469 соби од различни категории, секоја со бања (туш / WC), фен, сателитска ТВ, телефон, клима уред, сеф, мини бар / фрижидер, балкон или тераса.
Содржини: Хотелот  Mercure е дел од ланецот на Accor Хотели и се простира на површина од 40 000 м2 и опкружен со зеленило. Во својата структура има главен и a la carte ресторан, 4 барови, shisha кафе, диско, Wi-Fi во фоајето, продавници, салон за убавина, менувачница, рент а кар и сервис за перење и пеглање.
Спорт и забава: Постојат 2 отворени базени, со површина од 1800 м2, со детски дел (во зима еден е загреан), 4 тениски игралишта, фудбалски терен, 2 сквош игралишта, билијард, фитнес, соби за масажи и разни третмани, турска бања, сауна, џакузи, центар за нуркање и разни спортови на вода. Детско игралиште: детски базен, детско игралиште, детски клуб (за деца на возраст од 4-12 години) со анимација.
Плажа: Има приватна песочна плажа долга 700 метри.