Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
MERAKI Beach Resort (Adults Only)
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во стариот дел на Хургада на 500м од центарот и 13км од аеродромот.
Соби: Хотелот располага со 270 соби кои се специјално дизајнирани и комбинираат Бохемски стил со атмосфера за пријатен престој. Сите соби имаат модерна бања со туш, сателитска ТВ, телефон, мини фрижидер, клима уред и балкон или тераса.
Содржини: Хотелот новоотворен и е ексклузивен само за возрасни. Освен главниот ресторан, хотелот има 6 А ла карт ресторани, 6 барови со различна атмосфера, дискотека, бројни продавници и др.
Спорт и забава: Хотелот има базени, 2 тобогани, центар за нуркање, спа центар со соби за третмани и масажи.
Плажа: Хотелот има сопствена песочна плажа, која е една од најубавите во Хургада.