Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
MELIA BALI VILLAS & SPA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Melia Bali има 5 ресторани, голем базен со лагуна и тропска градина. Сместен e покрај бреговите на плажата Нуса Дуа, хотелот е на 5 минути пешачење од трговскиот центар Bali Collection. Сите соби се климатизирани и опремени со приватен балкон или тераса со поглед на градините или базенот. Предвидено е минибар и производител на кафе / чај. Во бањата има фен, папучи и забен комплет. Хотелот има тениско игралиште, фитнес центар и детско игралиште. Велосипеди и автомобили се достапни за изнајмување. Различни третмани може да се побараат во YHI Spa. Бесплатната WiFi конекција е достапна во собите. Азиската градина Lotus служи азиски кујни. Ресторанот Sateria Beach нуди искуство за јадење покрај плажа. Другите опции за јадење вклучуваат шпански ресторан Соренто и Тапас, јапонски ресторан Сакура и кафуле Ел Патио. Мелија Бали е само 11 км од меѓународниот аеродром Нгура Раи.
 

Забелешки

Цената е во тотал за селектираниот хотел и број на лица сместени во основен тип на соба. Истата вклучува  повратен трансфер од аеродромот на Бали до хотелот, асистенција од локалниот партнер, сите туристички и административни такси.

 

Дополнително цените вклучуваат неколку придружни екскурзии на Бали:
- 3 екскурзии за престој од 7-11 ноќи (2 целодневни и 1 полудневна)
5 екскурзии за престој од 12-14 ноќи (3 целодневни и 2 полудневни)  

 

Во цените не се вклучени авионските карти до Бали - за понуда на авионски карти или конкретна пакет понуда Ве молиме контактирајте не.

За празнични периоди (Нова Година, Божиќ, итн.) можни се дополнителни доплати кои не се вкалкулирани во цена.

Програма

1.ден: Пристигнување на аеродромот во Денпасар на Бали. Трансфер до избраниот хотел. Пријавување во хотел и превземање на соба согласно хотелски правила.

Денови на престој: Слободно време за уживање, одмор и индивидуални активности. Вклучени неколку бесплатни екскурзии чија реализација се договара со локалните претставници.

Последен ден: Напуштање и одјавувањ на собите согласно хотелските правила. Организиран трансфер до аеродромот на Бали за повратниот лет.