Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
MAISON AT C BOUTIQUE HOTEL & SPA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Лоциран во Семињак, хотелот Maison At C Boutique Hotel and Spa се наоѓа во област која е позната по забава, ресторани и барови, и се наоѓа во близина на плажа. Хотелот е дизајниран во француски колонијален стил, комбиниран со балиската архитектура. Хотелот се наоѓа на 8 минути пеш од најблиската плажа, и на само 10-минутно возење од Кута и Легијан. Гостите имаат можност да користат бесплатна услуга на шатл автобус до плоштадот Семињак и плажата Petitenget Beach, 3 пати на ден. Меѓународниот аеродром е оддалечен на околу 15-минутно возење од хотелот.

Сместување: Хотелот располага со 75 соби и 4 вили со приватен базен. Сите соби се климатизирани и се опремени со LCD телевизор со кабловска ТВ, приватна бања со туш, мини-бар, сеф, фен, апарат за кафе и чај, бесплатен Wi-Fi интернет пристап.

Хотелски содржини: Хотелот располага со 2 надворешни базени, ресторан и фитнес центар. lauWiFi интернетот е бесплатен на сите јавни места низ хотелот. Дополнително, хотелот има бар/lounge , бар во базенот и 24-часовен деловен центар. Гостите можат да уживаат во избор од специјалитети приготвени во ресторанот Maison Bistro. Исто така, во склоп на хотелот има и спа и фитнес центар,

Плажа: Хотелот се наоѓа на 8 минути пешачење од најблиската плажа.

Забелешки

Цената е во тотал за селектираниот хотел и број на лица сместени во основен тип на соба. Истата вклучува  повратен трансфер од аеродромот на Бали до хотелот, асистенција од локалниот партнер, сите туристички и административни такси.

 

Дополнително цените вклучуваат неколку придружни екскурзии на Бали:
- 3 екскурзии за престој од 7-11 ноќи (2 целодневни и 1 полудневна)
5 екскурзии за престој од 12-14 ноќи (3 целодневни и 2 полудневни)  

 

Во цените не се вклучени авионските карти до Бали - за понуда на авионски карти или конкретна пакет понуда Ве молиме контактирајте не.

За празнични периоди (Нова Година, Божиќ, итн.) можни се дополнителни доплати кои не се вкалкулирани во цена.

Програма

1.ден: Пристигнување на аеродромот во Денпасар на Бали. Трансфер до избраниот хотел. Пријавување во хотел и превземање на соба согласно хотелски правила.

Денови на престој: Слободно време за уживање, одмор и индивидуални активности. Вклучени неколку бесплатни екскурзии чија реализација се договара со локалните претставници.

Последен ден: Напуштање и одјавувањ на собите согласно хотелските правила. Организиран трансфер до аеродромот на Бали за повратниот лет.