Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
KIMEROS PARK HOLIDAY VILLAGE
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Хотелот е лоциран во областа Гојнук, 6км од кемер и 46км од аеродромот во Анталија.
СМЕСТУВАЊЕ: Сместување: Вкупен број на соби 442 во двокатни и трокатни бунгалови.
Градина соби (26м², макс.2+1 лица)-една спална со француски кревет+софа и едно купатило.
Градина Суит соби (31м², макс.4 лица)-една спална со француски кревет и една дневна со две софи одвоени со врата, едно купатило.
Кимерос Стандардни соби (26м², макс.2+1 лица)-една спална со два единечни кревети и едно купатило,
Кимерос Фамилијарни соби (33м², макс.4 лица)-две спални одвоени со врата, едната спална е со француски кревет а другата со два единечни кревети и едно купатило.
СОДРЖИНИ: Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторан (рибен ресторан), снек бар на плажа, Витамин бар, лоби бар, Диско клуб. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, продавници, телефон, факс, компјутерски игри и интернет кафé, фризер, дополнително се наплаќаат. Wi-Fi интернет (мала брзина) е бесплатен.
СПОРТ И ЗАБАВА: Отворени базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес, Турска бања, сауна, парна бања, тениски игралишта, пинг понг, кошарка, мини фудбал, одбојка на плажа. Спортови на вода, масажа, Спа центар, школо за нуркање, дополнително се наплаќаат. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4-11 год.
ПЛАЖА: Хотелска приватна плажа, песок и камчиња. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат. Приватни павиљони на плажа со резервација и дополнително се наплаќаат.