Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
KERVANSARAY LARA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Хотелот се наоѓа во областа Лара 14км од аеродромот во Анталија и 14км од центарот на градот. Хотелот е на плажа.
СМЕСТУВАЊЕ: Вкупен број на соби 579.
Располага со 435 стандардни соби (32-36 м²; макс.2+2 лица, повеќето се со одвоени кревети),
72 поврзани соби (две стандардни соби одвоени со врата, макс.4 лица),
18 фамилијарни соби (56м²; една голема соба со дел за седење и едно купатило), соби за хендикепирани лица,
16 јуниор суити (51м², спална + дел за дневен престој), 30 суит соби (70м²,една дневна соба, една спална и две купатила).
СОДРЖИНИ: Aquamarine главен ресторант-шведска маса (појадок, ручек, вечера), A’la Сarte ресторани–Flourit ресторан (Медитеранска кујна), Opal ресторан (Латинска кујна), Coral ресторан (кујна од Далечниот Исток), со претходна резервација (една резервација во секој од нив за време на престојот). Снек бар на плажа и покрај базенот, lobby garden café, Wine house, витамин бар и Диско бар. Доктор, перална и хемиско чистење, чување деца, услуга во соба, фризер, шопинг центар, rent a car, компјутерски игри, телефон, факс, интернет кафе, дополнително се наплатуваат. Интернет во целиот хотел дополнително се наплаќа. WI-FI дополнително се наплаќа во целиот хотел.
СПОРТ И ЗАБАВА: Отворен и затворен базен, базен за деца, аква парк, базен со бранови, фитнес центар, Турска бања, сауна, соба со пареа, 6 тениски игралишта, одбојка, кошарка, пикадо, пинг понг, билијард, мал фудбал, мини голф. Куглање, SPA&Wellness center, забавен парк, масажа, водени спортови, рафтинг, осветлување за тениските игралишта се наплаќа. Забавни програми со професионална екипа во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца од 04-12 год.
ПЛАЖА: Хотелска песочна плажа, со чадори, лежалки и пешкири кои не се наплатуваат. Павиљони на плажа со резервација и со доплата.