Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
KERVANSARAY KUNDU
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Хотелот се наоѓа во Кунду регионот, 12км од аеродромот во Анталија и 14км од центарот на градот.
СМЕСТУВАЊЕ: Вкупен број на соби 400. Стандардни соби 260 (28м²; макс. 2 лица, повеќето со одвоени кревети), 96 фамилијарни соби (35м²; макс.2+1 лица, една голема соба, сите со поглед на копно) и 40 поврзани соби (56м², две спални,макс. 2+2 лица) и 4 соби за хендикепирани лица. Исто така има и соби за непушачи. Сите соби се со купатило со када и туш, фен, централна клима која работи според временски услови, телефон, сеф, интернет конекција (се доплатува), мини бар (секој ден се дополнува само со безалкохолни пијалоци), сателитска ТВ, балкон.
СОДРЖИНИ: Главен ресторан-шведска маса, за појадок, ручек и вечера, A‘la Carte ресторани–Prusa–(Турска кујна), Okeanus-(медитеранска кујна), Fluorite ресторан-(Италијанска кујна) сите се со претходна резервација и само еднаш во текот на престојот, барови на различна локација во хотелскиот комплекс, ресторани за ужинка, пекара за попладневна торта и чај. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, rent a car, фризер, салон за убавина, шопинг центар дополнително се наплатуваат. WI-FI конекција со доплата.
СПОРТ И ЗАБАВА: Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, соба со пареа, тениски игралишта, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, пикадо. Масажа, Spa центарот, салон за убавина, осветлувањето за тениските терени, часови по тенис, рафтинг, школата за нуркање, билијард, водени спортови се наплатуваат. Забавна програма за возрасни и деца во текот на денот и шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 год.
ПЛАЖА: Хотелска песочна плажа со лежалки, чадори за сонце, пешкири за на плажа не се наплатуваат.