Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
KAMELYA SELIN
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа на 55 км од аеродромот во Анталија, на 5 км од Сиде. Изграден е во 1992 година и е реновиран во 2008 година .Зафаќа површина од 240.000 м2.


Плажа: Хотелот има  приватна, песочна плажа. Лежалките, чадорите за сонце, пешкирите за плажа и душеците се бесплатни за гостите на хотелот.


Сместување: Хотелот има вкупно 308 соби  кои се разместени  во главната зграда, куќите на плажа и terrace куќи. Секоја соба има: бања, фен за коса, сателитска ТВ, централен клима уред, балкон или тераса, телефон, сеф кој е бесплатен, мини бар , безжичен интернет  бесплатен во главната зграда.


Содржини: Хотелот има главен  и 5 А’la carte ресторани, 5 конференциски сали (20-600 лица), 7 бара, 2 надворешни базени, затворен базен, аква парк со 6 тобогани, 3 фудбалски игралишта, 5 тениски терени, теретана, парна соба, сауна, турска бања, џакузи, аеробик, аквабик, одбојка на плажа, кошарка, боч, мини голф, пикадо, пинг-понг, диско, музика во живо, анимација, детски базен со 2 водени тобогани, детско игралиште, детско мени, 2 детски клуба (мини 4-12 и јуниор 13-17 години), мини зоолошка градина. Со доплата се следните услуги: доктор, масажа, спортови на вода, сурфање , интернет кафе, видео игри, билјард, спа центар, куглање , осветлување тениски терени, тениски часови, изнајмување на опрема за тенис, хемиско чистење.