Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
JENNY HOTEL
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Сивири - на окулу 100м од центарот и окулу 250м од плажата. Во близина има автобуска станица.
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, детски базен, бар покрај базен (pool bar), snack бар, бежичен интернет (wi-fi), лежалки и чадори покрај базен, паркинг...
Сместување: собите се опремени со тоалет, мини бар, фрижидер, интернет, балкон со поглед на градина или море.
Плажа: песочна градска плажа, на окулу 250м од хотлот
Услуга: полупансион (појадок и вечера). 

Забелешки

Цената на аранжманот вклучува:

 • Сместување во избраниот хотел за време на избраниот термин со 7 ноќевања, на база полупансион (појадок + вечера).
 • Организација на програмата.

 

Цената на аранжманот НЕ вклучува:

 • Туристичка такса од 1.5€ на ден по сместувашка единица - се плаќа на рецепција при пристигнување и пријавување во објектот.
 • Превоз до местото на избраниот хотел во Грцијa.
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Услуги како користење лежалки и чадори на плажа, пијалоци за време на оброци итн., освен ако не е наведено поинаку во деталниот опис на хотелот.
 • Индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци... 

 

Услови на резервација и начин на плаќање:

 • Плаќањето се врши исклучиво ве денарска противредност по курс од 62 ден за 1€.
 • За резервација потребна е аконтациска уплата од минимум 30% од вкупната цена на аранжманот (за резервации по редовни цени), односно 50% од вкупниот износ во ситуации кога важат посебни промотивни услови (ран букинг, промоции и акции, итн.). 
 • Резервации може да се прават директно во канцелариите во Аурора Турс во Скопје, преку веб страната на Аурора Турс или преку партнерската мрежа од агенции (субагенти) на Аурора Турс.
 • Резервациите направени преку веб страна потребно е да бидат валидизирани и потврдени од страна на наш агент во рок од 24-72 часа.
 • За валидна резервација задолжителна е уплата која може да биде извршена готовински во денари, со платежна картичка, или преку банкарски трансфер на некоја од сметките на Аурора Турс.

 

Важни забелешки:

 • Организаторо не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот кад се престојува.
 • Собите се превземаат по 14:00 часот локално време на денот од кога важи резервацијата, а се напуштаат во 9:00 часот по локално време последниот ден, освен ако хотелот самостојно не дозволи поинаку.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да соодветствува со лицата наведени во договорот за патување и ваучерот кој го издава организаторот.
 • При промена, односно евентуално зголемување на цените нема да се менуваат цените на веќе договорените аранжмански услуги.
 • Во случај на објавување на т.н. Last Minute или други специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од страна на објектот, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.