Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
JAZ CASA DEL MAR BEACH
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во атрактивната туристичка област Мемша, на 5 км одалечен од аеродромот и окулу 8 км  од стариот центар на Хургада. До крајот на 2018год. хотелот беше познат како Grand Plaza Beach, по што влегува во смесјтвото на JAZ хотелите. Во 2019год. хотелот беше во фаза на обемна реновација.
Соби: Располага со 200 соби, опремени со мини бар, фен, тоалет, клима уред, апарат за кафе/чај, сеф ,балкон или тераса.
Содржини: Хотелот има главен ресторан чија тераса има прекрасен поглед кон базенот, a la carte ресторан, лоби бар, бар покрај базен, фризерски салон, мини клуб, детско игралиште, продавници, а располага и со спа центар, теретана, различни спортови на вода, одбојка на плажа, тенис. Преку улица во сестринскиот Jaz Casa Del Mar Resort гостите имаат на располагање и тобогани.
Плажа : Хотелот има песочна приватна плажа со бесплатни чадори и лежалки за сонце.