Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
JAZ BELVEDERE
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е изграден во арапско марокански стил, се наоѓа на плажата Montazah, на 20км од Naama Bay и на 10км од аеродромот.

Сoби:  Хотелот има 317 соби. Сите соби се климатизирани и опремени со купатило, фен, сателитска телевизија, сеф, минибар и балкон.

Хотелски содржини: Во хотелот има 2 ресторани, 3 барови, дискотека, продавници, менувачница, козметички салон. Wi Fi конекцијата е бесплатна во хотелското лоби.

Спорт и забава: Гостите на раполагање имаат неколку надворешни базени, терени за тенис, одбојка, центар за водени спортови, СПА центар со џакузи, фитнес, парна бања и простории за масажи. За најмладите има детски базен, мини клуб и игралиште.

Плажа: Хотелската плажа има песочен влез, а за љубителите на гнурење достапен е корален гребен со понтонски мост за влез.