Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Jasmine Palace Resort & Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: 12 км од аеродромот во Хургада и окулу 18км од центарот.
Соби: Хотелот има 5 хотелски блока каде се сместени повеќе од 500 соби. Сите соби имаат WC, фен, клима уред, сеф, мини бар (користење со доплата), сателитска ТВ, телефон, балкон или тераса. Стандардни соби: 37м2 со поглед на градина или базен; Делукс соби 41м2, со поглед на градина или базен; Фамилјарни соби со поглед на градина.
Содижина: Покрај главниот ресторан, хотелот располага со дополнителни 5 а ла карт ресторани како и неколку барови.
Спорт и забава : Хотелот располага со отворен базен за возрасни и базен за деца, Мини клуб за деца, мини диско, Спа центар, масажа, турска бања, сауна, џакузи.
Плажа: Хотелот располага со сопствена плажа во должина од окулу 1.000м. Водата во овој дел е доста плитка и за да се стигне до подлабоко потребно е да се пропешачи. Лежалки и чадори на плажа не се наплаќат.