Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Imperial Shams Abu Soma
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е се наоѓа во заливот Soma Bay, и е оддалечен 55км од стариот дел на Хургада и 49км од аеродромот.

Соби: Хотелот располага со 322 пространи соби со бања, фен, сателитскаТВ, телефон, клима, сеф, мини бар и балкон.

Содржини: Покрај главниот 3 ресторани, од кои 2 се A-la carte ресторани – Италијански и Египетски, 3 барови, тениски терен, продавница, СПА и фитнес центар и WiFi во лобито со доплата.

Спорт и забава: Хотелот има 2 надворешни базени, детски клуб, пикадо, одбојка и на плажата има можност за спортови на вода.

Плажа: Хотелот располага со сопствена песочна плажа. Мал дел од плажата е со корален гребен што е привлечно за љубителите на подводниот свет, а преостанатиот дел е зона за капење која е плитка во првите 100тина метри од обалата.