Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
HOTEL PUTNIK
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација:  Хотел Путник кој е комплетно реновиран 2018 година се наоѓа веднаш до стазата Сончева Долина (1C), на 1.650м надморска височина. До туристичкиот центар на Копаоник се стигнува со 15-минутна прошетка.

Соби: Располага со вкупно 116 сместувачки единици, меѓу кои 83 модерно уредени стандардни соби, 13 фамилијарни соби, 6 луксузно опремени апартмани, како и 14 Супериор соби лоцирани во супериор вилите на хотел Путник. Сите соби имаат купатило, фен, мини бар, сеф, ТВ, телефон и  Wi-Fi, бањарка и папучи.

Содржини: Во склоп на хотелот има еден главен ресторан каде се служат пансионските оброци, еден а ла карт ресторан (Стара Вила), како и лоби бар (Кафе Сансет). Во хотелот има две игротеки и кино за деца, скијачница и повеќенаменски отворениспортски терни. На располагање на гостите е и спа центарот кој вклучува внатрешен базен за возрасни, базен за деца, џакузи, сауни, фитнес центар.

КОВИД-19 Забелешки:

* Хотел Путник Копаоник гарантира повраќај на уплатени срдства за користење услуги на хотелот доколку е потврдено присуство на Корона вирусот кај едно или повеќе лица за кои е резервиран престој. Како доказ потребно е да се достави валиден ПЦР тест.

* Во случај на затварање на граници и/или прогласување на вонредна состојба во Србија, хотелот го задржува правото да понуди на гостите уплатениот износ да го користат во период до 31.03.2021.