Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Hotel Metropol
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Се наоѓа меѓу брегот на Охридското езеро и зелената шума на Националниот Парк Галичица од каде има прекрасна глетка на езерото и планината, на 7 км од Охрид и 14 км од охридскиот аеродром

Сместување: Хотелот има 5 спрата : 110 двокреветни соби , 4 стандардни апартмани (спална и дневна соба),1 делукс-апартман (спална и дневна),1 резидент-апартман (2 спални и дневна соба)

Содржини: Ресторан, а-ла-карт ресторан, лоби бар, барови на плажа, банкет сала,бБазени, спортски центар, сауна, фитнес центар, масажа, ноќен клуб, бесплатен Wi- FI, казино

Плажа: Хотелот е на прва линија од езерото и излегува на сопствена плажа