Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Hotel Drim
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Сместен на самиот брег од Охридското езеро и реката Црни Дрим, во срцето на градот Струга

Сместување : Хотел Дрим располага со 196 стилски уредени соби и 4 апартмани. Хотелот нуди сместување во соби дизајнирани согласно Вашите потреби и преференци и може да одберете помеѓу двокреветни, трокреветни супериор соби, или пак еден од нивните пространи апартмани. Сите соби содржат тераса, Wi-Fi ТВ и кабловска телевизија, климатизација, тоалет ,бесплатен Wi-Fi, директна телефонска линија,мини бар, фен.

Содржини: Национален ресторан ( а la carte).Аператив барот е централниот бар кој се наоѓа во лобито на хотелот. Освен што опслужува пијалоци и храна во самото лоби на хотелот, располага и со тераса со капацитет од 90 седишта, со исклучителен поглед на Охридското Езеро.Плажа барот е поставен на самата плажа пред хотелот. Нуди избор на најмодерни коктели, смути и освежителни пијалоци. Одличен избор за топлите летни денови.Камелија барот е поставен веднаш до отворениот базен и е направен за да може да ги опслужи и гостите кои се на отворениот базен и оние кои се наоѓаат на плажа.Сопствен паркинг.

Спорт и забава: Надворешен и внатрешен базен, фитнес центар, куглана, детско катче,

Плажа: Со одличната храна како и преубавиот амбиент, плажата на хотелот е една од најпосетените во градот.