Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
HOLIDAY ISLAND RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Holiday Island Resort & Spa се наоѓа на атолот Alifu Dhaalu на Dhiffushi Island, 30-минутен лет од меѓународниот аеродром во Мале. 
Кристално чистата вода и песочни брегови остануале како што природата ги направила, повикувајќи ги гостите на еден од последните неопфатени рајови на светот. Обликувајте го вашиот одмор од соништата во овој затскриен хотел на плажа на Малдиви, каде беспрекорна убавина, персонализирана услуга и модерна популарност формираа повлекување на неповторлив привлечен карактер. Истражете ги подводните богатства на една од најголемите локации за нуркање во светот. Уживајте со коктел на вашата приватна тераса додека гледате како сонцето заоѓа над хоризонтот. Избегајте до овој смирен, прекрасно опуштен ресорт на плажа на Малдиви и откријте опипливо олицетворение на вашиот идеален тропски рај.
Бунгалови во овој ресорт имаат приватна тераса со лежалки, каде што гостите можат да уживаат во поглед на Индискиот Океан. Секоја соба има сателитска ТВ, Сеф и фрижидер, бања со када и посебен туш. Гостите можат да одат на екскурзија околу островот или ексукрија за гледање делфин и китови. Спортските активности вклучуваат нуркање, едрење, скијање на вода и одбојка на плажа. Ресортот располага со СПА , ресторан кој служи западна и ориентална кујна, додека кафулето нуди а la carte мени и топли пијалоци. Ноќна забава во живо е предвидена во 24-часовниот главен бар.

Забелешки

Цената е во тотал за селектираната соба и број на лица. Истата вклучува:

- Соодветен повратен трансфер од аеродромот на Мале до островот/хотелот (со глисер, хидро авион или локален лет)

- Пречек и асистенција од локалниот партнер на аеродромот во Мале

- Сите туристички, административни, еколошки такси.

 

Во цените не се вклучени авионските карти до Малдивите - за понуда на авионски карти или конкретна пакет понуда Ве молиме контактирајте не.

За празнични периоди (Нова Година, Божиќ, итн.) можни се дополнителни доплати кои не се вкалкулирани во цена.

 

Ова е само дел од понудата за Малдиви. За понуда за други типови на соби или други хотели Ве молиме контактирајте не.