Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
HOLIDAY INN RESORT BARUNA BALI
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Одликувајќи се со опремени простории  во балиски стил, поставени во убави површини, Холидеј Ин Баруна располага со голем отворен базен сместен на неколку чекори од плажата.
Објектот  вклучува фитнес сала, ресторан на плажа, спа центар и Бесплатна WiFi мрежа . Холидеј Ин Ресорт Баруна Бали е на 10-минути возење од меѓународниот аеродром Денпасар и нуди бесплатен паркинг. Лежерна прошетка од 15 минути ги носи гостите во живиот центар на Кута. Собите се климатизирани и  со приватни балкони,  просториите  од Баруна Холидеј Ин нудат телевизори со рамен екран 32-инчни и пријатен мебел од светло дрво. Имаат фрижидер, сеф и ДВД-плеер.  Хотелот има тениски терени и нуди  смирувачки масажи на павилјонот на отворено. Пријателскиот персонал може да помогне во грижата за децата, патувањата и деловните потреби. Сместен покрај базенот, ресторанот Палмс нуди срдечна интернационална, азиска и индонезиска кујна.
 

Забелешки

Цената е во тотал за селектираниот хотел и број на лица сместени во основен тип на соба. Истата вклучува  повратен трансфер од аеродромот на Бали до хотелот, асистенција од локалниот партнер, сите туристички и административни такси.

 

Дополнително цените вклучуваат неколку придружни екскурзии на Бали:
- 3 екскурзии за престој од 7-11 ноќи (2 целодневни и 1 полудневна)
5 екскурзии за престој од 12-14 ноќи (3 целодневни и 2 полудневни)  

 

Во цените не се вклучени авионските карти до Бали - за понуда на авионски карти или конкретна пакет понуда Ве молиме контактирајте не.

За празнични периоди (Нова Година, Божиќ, итн.) можни се дополнителни доплати кои не се вкалкулирани во цена.

Програма

1.ден: Пристигнување на аеродромот во Денпасар на Бали. Трансфер до избраниот хотел. Пријавување во хотел и превземање на соба согласно хотелски правила.

Денови на престој: Слободно време за уживање, одмор и индивидуални активности. Вклучени неколку бесплатни екскурзии чија реализација се договара со локалните претставници.

Последен ден: Напуштање и одјавувањ на собите согласно хотелските правила. Организиран трансфер до аеродромот на Бали за повратниот лет.