Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Hilton Turkbuku Resort & Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа на 5 км од Туркбук, 22 км од центарот на Бодрум и 45 км од аеродромот Милас. Хотелот се наоѓа во приватен залив познат како Aquarium Bay, во северниот дел на полуостровот Бодрум. Отворен е во 2004 година и последен пат е реновиран во 2011 година, зафаќа површина од 400.000 м2. Идеален хотел со прекрасен поглед на Егејското Море.


Соби: Хотелот има вкупно 486 соби. Собите се со балкон или тераса, централен клима уред, сеф, мини бар, ЛЦД телевизор со сателитски канали, фен за коса.


Хотелски содржини: Хотелот во својата понуда има главен ресторан кој има отворени и затворени делови. Отворената површина на главниот ресторан гледа на прекрасниот залив. Гостите имаат на располагање 4 a la carte ресторани (морски „ “Seaport”, “, турски „ Kebabchi “, османлиски „ Sultan Sofrasi “, Медитерански „ Paparazzi “) и 6 барови. Дополнителни услуги:  деловен центар, паркинг, Wi-Fi интернет во лобито, менувачница, салон за убавина, rent-a car, перална , пеглање, продавници, трговски центар, фотограф, фризер, лекар.


Спорт и забава: Хотелот располага со два отворени базени, relax  базен, затворен базен, aqua park со 5 тобогани, тениски терени, игралиште за кошарка и одбојка, мини фудбал, дневна и ноќна анимација, амфитеатар, Спа и велнес центар, фитнес центар, затворен базен, турска бања, сауна, парна бања, џакузи. За деца има: мини диско, мини клуб, 2 детски базени, игралиште, детска секција во главниот ресторан.


Плажа: Песочна плажа долга 170 метри која се наоѓа во приватниот залив со кристално чисто море. Бидејќи се наоѓа во заливот, плажата е заштитена од ветровите. Користењето на чадори за сонце, лежалки и крпи е бесплатно. Услуги со доплата: спортови на вода, билјард, солариум, масажи, пилинг.