Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
HILTON SHARKS BAY
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во Shark’s Bay и е оддалечен само 5км од аеродромот и 15км од центарот на Naama Bay.

Сoби: Хотелот има 629 соби, кои се опремени со купатило, фен, мини бар, сателитска, клима, сеф и балкон.

Хотелски содржини: Хотелот располага со 3 главни ресторани каде се служи интернационална кујна и неколку барови (вклучувајки 3 покрај базените). Во склопот на хотелот има и СПА и фитнес центар, менувачница и бесплатен WiFi во лобито.

Спорт и забава: Хотелот има 7 надворешни базени, со одвоен дел за деца. Исто така се достапни и спортови на вода, сурфање, едрење, гњурење и терени за тенис, пинг понг, билијард и одбојка, детски клуб. За целокупната забава се грижи аниматорски тим.

Плажа: Хотелот има сопствени плажа долга, со корални гребени.