Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Hilton Hurghada Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Овој хотел сместен на сама плажа е одалечен 4 км од центарот на Хургада и 6 км од аеродоромот.
Соби: Располага со вкупно 329 елегантно уредени соби, со бања, сателитска ТВ, клима уред, сеф, мини бар, балкон или тераса.
Хотелски содржини: Хотелот има 3 ресторани со интернационална кујна, 7 барови, дискотека, интернет центар, козметички салон.
Спорт и забава: Два базена и waterpark со7 тобогани, две тениско игралишта, затворен базен, теретана, куглање, билјард, пинг понг, одбојка на плажа, центар за нуркање и бројни активности на вода. Современ спа и фитнес центар. Активности и анимации за најмладите.
Плажа: Хотелот располага со прекрасна песочна плажа.